کایو

روش اجرای یوبوت

۱- تمام سطح زیر دال به ­وسیله قالب چوبی یا قالب فلزی و یا موارد مشابه پوشیده شده ، سپس آرماتورهای شبکه در دو جهت بسته می­ شوند.
۲- قالب های یوبوت در محل مشخص شده در نقشه­ ها در کنار یکدیگر قرار می­ گیرند و فاصله لازم میان آن­ها (برای به ­وجود آوردن تیرهای متقاطع) به وسیله تسمه ­های کنار قطعه تامین می­ شود.پایه های مخروطی شکل زیر قطعه فضای لازم برای ایجاد دال زیرین را فراهم می­ آورد.
۳-با اجرای آرماتور بالایی دال ( شبکه بالا) روی قطعات یوبوت و بستن میلگردهای تقویتی و سنجاقی­ها ، آرماتوربندی به اتمام می­ رسد
۴-عملیات بتن ریزی جهت جلوگیری از شناور شدن یوبوت­ها در دو مرحله انجام می ­شود. در مرحله اول بتن با کمک فوق روان کننده با اسلمپ بالا در حدود ۴۰ درصد ارتفاع دال انجام شده و با ویبره زدن متراکم می­ شود. در مرحله دوم بتن ریزی تا پوشاندن کامل قطعه و تامین ضخامت دال ، اجرا می­ شود و روی بتن ماله کشی و تسطیح می­ گردد.
۵- قالب برداری طبق جدول آیین نامه بتن ایران می­ تواند انجام شود.
مزایا

دهانه بزرگ و آزادی عمل بسیار در معماری به خصوص در مراکز تجاری ، تالارها، سالنهای همایش و...نیاز مبرم به دهانه های بزرگتر وجود دارد.همچنین یکی از عمده مشکلات در طرح معماری تامین پارکینگ های مورد نیاز است، که با حذف ستون های میانی علاوه بر تامین پارکینگ ، امکان حرکت و گردش ر احتتر ماشینها نیز فراهم می شود.

امکان حذف تیرها و ایجاد دال تخت: که مزایای ذیل را در پی خواهد داشت

افزایش تعداد طبقات؛ امکان افزودن طبقات در همان ارتفاع ساختمان ( برج­ ها)

افزایش ارتفاع مفید طبقات

اجرای سریع و آسان­تر قالب ­بندی نسبت به دال معمولی

اجرای راحت ­تر تاسیسات

کاهش میزان انتقال صوت ، حرارت و لرزش : به دلیل وجود دال­ های دوگانه در بالا و پایین و فضای خالی در وسط دال ، انتقال صدا و حرارت به نحو چشمگیری کاهش می ­یابد.با توجه به افزایش سختی دال در استفاده از این تکنولوژی ، لرزش این نوع سقف­ ها نسبت به سایر سیستم ­ها کمتر است.

مقاومت در برابر آتش سوزی : مقاومت در برابر حریق تا ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد به مدت ۱۸۰ دقیقه می باشد. تایید شده آیین نامه RE 180

تشکیل دیافراگم یکپارچه در سقف و بهبود عملکرد لرزهای

call
instagram
whatsapp
راه ارتباطی
02147627462
X
ساعت کاری فروشگاه 9 الی 20