کایو

آشنایی بیشتر با یوبوت

آشنایی با یوبوت

همانطور که می دانید یوبوت وسیله ایی است که از بازیافت قالب بندی پلی پروپلین ساخته شده است، که برای نصب در سقف هایی با ساختار سبک وزن مورد استفاده قرار می گیرد. یوبوت پاسخ پیشرفت بیست و یکمین قرن است به دال های چیده شده  با ستون های قارچی شکل که خصوصیت این ستون های قارچی شکل قطور بودن آنها بود که بخشی از سیستم های دال را در بر دارد. پیشرفت علم باعث شد که سیستم های یوبوت با ساختار و وزن سبک خود بتواند جایگزین تکنولوژی های پیشین در ساخت و ساز شود و همچنین از لحاظ مالی نیز به صرفه تر باشد. یوبوت از دو صفحه ی تخت ساخته شده است که یکی روی دیگری قرار دارد، این دو صفحه از یکدیگر جدا هستند ولی باهم به وسیله ی شبکه چهارگوشی از میله ها در ارتباط اند. دال هایی که از یوبوت ساخته شوند می توانند ساختار های مختلف ساختمان ها را شکل دهند. مانند سقف های دو لایه، کلک ها و … که برای ساختمان های صنعتی و شهری مورد استفاده قرار می گیرند. با استفاده از یوبوت ساخت و ساز در مقیاس بسیار بزرگ تری می تواند انجام شود. یوبوت راهکاری برای مشکلات ساخت و ساز های سنتی است.

با مطالعه مقالات قبلی می توانید اطلاعات بیشتری در مورد یوبوت بدست آورید.

آیا می توان از یوبوت برای فونداسیون هم استفاده کرد؟

مهندسین بسیاری توصیه می کنند تا با استفاده از یوبوت فونداسیون با دال های سبک تری را بسازند تا در هزینه ها نیز صرفه جویی شود و ارتفاع دال ها افزایش پیدا کند.

چند توصیه ی مهم

در ساخت و ساز خود از یوبوت استفاده کنید، چرا که وزن دال ها کاهش پیدا می کند و هرچه وزن در ساختار سبک تر باشد سرعت نصب بیشتر می شود. نکته ایی که در مورد نصب یوبوت باید به آن توجه داشته باشید این است که در هنگام نصب به فضای موجود و محل قرار گیری یوبوت دقت کنید.

یوبوت چه فوایدی دارد؟

فواید یوبوت بسیار قابل توجه است، یوبوت راهکاری است برای باریک تر کردن قطر دال ها. همچنین نکته مثبت دیگری که در استفاده از یوبوت قابل توجه است این است که یوبوت بسیار سبک وزن است.

علاوه بر این موارد استفاده از یوبوت باعث کاهش هزینه های ساخت و ساز نیز می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 5 =

مطلب قبل

در مورد یوبوت بیشتر بدانیم!

مطلب بعد

لوازم جانبی یوبوت

call
instagram
whatsapp
راه ارتباطی
02147627462
X
ساعت کاری فروشگاه 9 الی 20