درباره ی ما

شرکت ساختمانی آب راه بنا در سال 1384 تاسیس گردید و فعالیت خود را در زمینه اجرای پروژه های ساختمانی آغاز نمود. با پیشرفت تکنولوژی ساختمان و ورود این تکنولوژیها به بازار ایران ، این شرکت از سال 1392 خط تولید قالب های دال مجوف یوبوت را راه اندازی کرده و به صورت تخصصی طراحی و اجرای سیستم های دال مجوف را در زمینه اصلی خود تعریف و همچنین با تکیه بر دانش و تجربه مدیران خود آمادگی اجرای انواع پروژه های ساختمانی را دارد.

معرفی محصول

تکنولوژی یوبوت ، سیستم دال های دو طرفه مجوف با استفاده از قالب های مکعبی شکل تو خالی است ، که از پروپیلین بازیافتی و با هدف سبک سازی دال های بتنی طراحی شده است. کار گذاشتن قطعات یوبوت در قسمتی که بتن کار سازه¬ای انجام نمی¬دهد ْ باعث سبک سازی دال تا ۳۵ درصد و ایجاد شبکه¬ای از تیرهای I شکل متقاطع می¬گردد که به صورت یکپارچه بتن ریزی می¬شوند. لذا با به¬کارگیری این تکنولوژی امکان اجرای دال¬های تخت بادهانه¬های بزرگتر بدون نیاز به اجرای تیر و با کاهش مصرف بتن و آرماتور میسر می¬گردد. در این سیستم ستون¬ها به صورت سرقارچی طراحی می¬شوند، منتها سر ستون¬ها در ضخامت دال نهفته می¬مانند و در زیر سقف سطح صاف و یکدستی ایجاد می¬شود که قالب بندی راحت و سریع و سطح تمام شده بهتری در معماری دارد.

روش اجرا

۱- تمام سطح زیر دال به¬وسیله قالب چوبی یا قالب فلزی و یا موارد مشابه پوشیده شده ، سپس آرماتورهای شبکه در دو جهت بسته می¬شوند. ۲- قالب های یوبوت در محل مشخص شده در نقشه¬ها در کنار یکدیگر قرار می¬گیرند و فاصله لازم میان آن¬ها (برای به¬وجود آوردن تیرهای متقاطع) به وسیله تسمه¬های کنار قطعه تامین می¬شود.پایه¬های مخروطی شکل زیر قطعه فضای لازم برای ایجاد دال زیرین را فراهم می¬آورد. ۳-با اجرای آرماتور بالایی دال ( شبکه بالا) روی قطعات یوبوت وبستن میلگردهای تقویتی و سنجاقی¬ها ، آرماتوربندی به اتمام می¬رسد. ۴-عملیات بتن ریزی جهت جلوگیری از شناور شدن یوبوت¬ها در دو مرحله انجام می¬شود. در مرحله اول بتن با کمک فوق روان کننده با اسلمپ بالا در حدود ۴۰ درصد ارتفاع دال انجام شده و با ویبره زدن متراکم می¬شود. در مرحله دوم بتن ریزی تا پوشاندن کامل قطعه و تامین ضخامت دال ، اجرا می¬شود و روی بتن ماله کشی و تسطیح می-گردد. ۵- قالب برداری طبق جدول آیین نامه بتن ایران می¬تواند انجام شود.

مزایا

۱-دهانه بزرگ و آزادی عمل بسیار در معماری . به خصوص در مراکز تجاری ، تالارها، سالنهای همایش و...نیاز مبرم به دهانههای بزرگتر وجود دارد.همچنین یکی از عمده مشکلات در طرح معماری تامین پارکینگهای مورد نیاز است، که با حذف ستونهای میانی علاوه بر تامین پارکینگ ، امکان حرکت و گردش ر احتتر ماشینها نیز فراهم میشود. ۲-امکان حذف تیرها و ایجاد دال تخت: که مزایای ذیل را در پی خواهد داشت افزایش تعداد طبقات؛ امکان افزودن طبقات در همان ارتفاع ساختمان ( برج¬ها) افزایش ارتفاع مفید طبقات اجرای سریع و آسان¬تر قالب¬بندی نسبت به دال معمولی اجرای راحت¬تر تاسیسات ۳- کاهش میزان انتقال صوت ، حرارت و لرزش : به دلیل وجود دال¬های دوگانه در بالا و پایین و فضای خالی در وسط دال ، انتقال صدا و حرارت به نحو چشمگیری کاهش می¬یابد. با توجه به افزایش سختی دال در استفاده از این تکنولوژی ، لرزش این نوع سقف¬ها نسبت به سایر سیستم¬ها کمتر است. ۴- مقاومت در برابر آتش سوزی : مقاومت در برابر حریق تا ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد به مدت ۱۸۰ دقیقه میباشد. تایید شده آیین نامه RE 180 ۵- تشکیل دیافراگم یکپارچه در سقف و بهبود عملکرد لرزهای

شماره تماس: ۴۴۸۲۱۲۷۸-021