کایو

بررسی 3 فاکتور مهم یوبوت

یوبوت

در این مطلب بر آن هستیم تا به بررسی 3 فاکتور مهم یوبوت بپردازیم. با ما همراه باشید تا از این تکنولوژی بی نظیر در ساخت و ساز و عمران، بیشتر بدانید. همچنین پیشتر به بررسی مهمترین مزایای یوبوت پرداختیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبلی، این مقاله را بخوانید.

مهمترین فاکتورهای یوبوت چه می باشند؟

یوبوتها فن آوری بازیافت پلی پروپیلین هستند که برای اهداف ساختمانی استفاده می شوند. یکی از موانع و محدودیت هایی که در سازه های بتنی که در حالت افقی قرار گرفته باشند، وزن سنگین است که باعث محدودیت ظرفیت می شود. به همین منظور یوبوتها طرحی نوین و اقتصادی برای طراحی سازه ها به شمار می روند. از یوبوتها برای ساخت قطعات بتنی بزرگ، قطعات بتنی قارچی شکل؛ فونداسیون های گسترده در نواحی ساحلی با خاک سست، کف سازی ساختمانها در مناطقی که رطوبت فراوانی دارند  و …استفاده می شود. این مصالح برای ساختمان های مرتفع، بیمارستان ها و پارکینگ های ساختمان های مسکونی و صنعتی مناسب می شوند.

مزایای یوبوتها

قالب های یوبوبتها از پلی پروپلین ساخته شده است. فضای داخلی بتن را خالی کرده و توانایی حمل و پشتیبانی از بارها و وزن های سنگین و بدون تیر را دارند. این قالب ها برای ایجاد پی گسترده و قطعات سبک وزن طراحی شده اند.

کاربردها

مورد استفاده در بیمارستان ها، ساختمان های عمومی، صنایع و غیره.

در پی ریزی و شالوده های ساختمانی استفاده می شود.

ضخامت قطعات بتنی را کاهش می دهد.

مزیت ها

طراحی آزادانه به دلیل جانمایی آزادانه محل ستونها

کاهش هزینه های تمام شده اسکلت بتنی

کاهش وزن و فضاهای مرده و بلااستفاده

ایجاد دهانه های زیاد در بین ستون ها

کاهش ابعاد و اندازه فونداسیون ها و پی ها

کاهش استفاده از بتن ها

عدم آسیب رساندن به محیط زیست و ایجاد آلودگی

کاربرد یوبوت

فاکتورهای مهم استفاده از یوبوتها

با استفاده از این فناوری می توانیم بتن و فولاد بیشتری را ذخیره کنیم چرا که این ساختار اقتصادی تر می باشد. با استفاده از یوبوتها استفاده و کاربرد میلگرد، درستون ها و پی ریزی ها تا 15% کاهش پیدا می کند.

مزایای مقاومت و ضد زلزله بودن این مصالح به کاهش وزن و ستون های ساختمان ها کمک کرده و احتمال آنکه زلزله بر ساختمان اثر بگذارد، کمتر می شود.

این فن آوری در ساخت و سازها و سازه های مدرن و جدید بسیار کاربردی بوده و در آینده ی نه چندان دور احتمال استفاده از این قطعات ضروری می شود.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص یوبوت و 3 فاکتور مهم آن برای شما نوشتیم، راضی بوده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + سه =

مطلب قبل

مهمترین مزایای یوبوت چیست؟

مطلب بعد

تاریخچه تولید یوبوت

call
instagram
whatsapp
راه ارتباطی
02147627462
X
ساعت کاری فروشگاه 9 الی 20