کایو

یوبوت چیست؟

آیا تا به حال نام یوبوت (U-Boot) به گوش شما خورده است؟ یا شما هم جز آن دسته افرادی هستید که آشنایی با یوبوت ندارند؟ یا اینکه می پرسند منظور از سیستم دال مجوف یوبوت چیست؟ قبول داریم این اصطلاحات کمی تخصص می باشند و اگر شما هم مانند بسیاری افراد با موارد ساختمان سازی و ساخت و ساز سر و کار داشته باشید حتما تا به حال با نام یوبوت آشنا شده اید یا نام یوبوت (U-Boot) را شنیده اید، اگر پاسخ شما منفی است پیشنهاد می کنیم تا در این مقاله با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با این سازه های بسیار جالب و بهینه که آنها را با نام یوبوت می شناسیم آشنا کنیم.

همانطور که اشاره کردیم یوبوت در واقع سازه ای است که در صنایع ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد. سازه های یوبوت پلی پروپلین های قابل بازیافتی هستند که طراحی شده اند تا دال های مجوف و ستون و سقف های سبک وزنی را به وجود بیاورند.

استفاده از بتن های یوبوت این قابلیت را به شما می دهد تا ستون های قارچی مانند بسازید که قابلیت های دال تخت کتیبه دار روی قطعه ضخیم آن وجود داشته باشد.

اسلاید یوبوت 2

قابل توجه است بدانید که سازه یوبوت در واقع سازه های ریخته گر شده ای هستند که دریچه ای سوراخ سوراخ یا توری مانندی دارند که از دو جانب با میلگرد های عمودی به صورت ستون وار بسته و پر می شوند. این امر از زیر این ستون ها تا بالای آن با یک صفحه روکشی صاف پوشانیده می شود که این صفحه از یک تک بتن ساخته شده است. استفاده از این روش موجب کاهش استفاده چشمگیری در استفاده از بتن و فلزات در صنعت ساخت و ساز می شود.

توجه داشته باشید که سازه های یوبوت در جهت ساخت دال هایی با پوشش بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند و یا به این منظور به کار می روند که بار ستون را بدون استفاده از میلگردها تحمل کنند. این سازه ها بسیار سبک وزن، سریع و خیلی راحت در جای خود تعبیه می شوند. با توجه به ماژول دار بودن این سازه ها طراح می تواند از پارامتر های هندسی متنوعی استفاده کند تا تمام ستون ها را با معماری بسیار فوق العاده ای اقتباس دهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از یوبوت و آشنایی با این نوع سازه ها مقالات ما را دنبال کنید و با سایت ما همراه باشید. در صورت اطلاع از نحوه تهیه یوبوت (U-Boot) می توانید از طریق شماره های درج شده و یا از طریق سیستم پیام گذاری سایت با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =

مطلب قبل

چرا نباید از پلی‌استایرن در ساختمان استفاده کرد؟

مطلب بعد

آیا مزایای یوبوت را می دانید؟

call
instagram
whatsapp
راه ارتباطی
02147627462
X
ساعت کاری فروشگاه 9 الی 20